Turniej poetycki w Dworze Artusa

Kultura Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

W najbliższą sobotę 7 grudnia o godz. 19:00 w Dworze Artusa odbędzie się Turniej Jednego Wiersza. Wydarzenie zostało zaplanowane na zakończenie konkursu poetyckiego “O liść konwalii”. Wstęp na imprezę jest darmowy.

Laureatów XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego “O liść konwalii” im. Zbigniewa Herberta poznamy 7 grudnia. Przy tej okazji, po raz pierwszy w historii konkursu, odbędzie się wydarzenie towarzyszące – Turniej Jednego Wiersza. Impreza jest organizowana przez Centrum Kultury Dwór Artusa we współpracy z Urzędem Miasta Torunia. W ramach turnieju poetyckiego każdy chętny będzie mógł przedstawić swój jeden wiersz o dowolnej tematyce. To świetna okazja, żeby zaprezentować swoją twórczość szerszemu gronu.

REKLAMA

Jakie są warunki uczestnictwa? Ukończenie 16. roku i zaprezentowanie utworu o maksymalnej ilości 100 wersów w czasie nie dłuższym niż 3 minuty. Uczestnicy proszeni są o rejestrację w dniu turnieju w godzinach 17:00 – 18:00. Należy zabrać ze sobą dwa egzemplarze utworu oraz dokument tożsamości. Decyzję o wygranej podejmą laureaci tegorocznego konkursu “O liść konwalii”. Warto stanąć do rywalizacji, bo pula nagród wynosi 1000 zł. Zwycięzca zyska także możliwość opublikowania swojego utworu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *