Turystyczna już na finiszu. W końcu nie trzeba korzystać z objazdu

Polecamy Wiadomości
Tak było na Turystycznej we wrześniu 2017 r., tuż przed przebudową, fot. MZD Toruń

Na tę chwilę czekało wielu pasażerów MZK i kierowców. Zniknął wreszcie objazd związany z przebudową ul. Turystycznej. Autobusy linii nr 23 wróciły na stałą trasę.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia udało się przywrócić ruch na ul. Turystycznej, która od kilkunastu miesięcy jest w przebudowie. Autobusy linii nr 23 już nie kursują objazdem, który był wyznaczony ul. Wieżową i Światowida.

– Koniec objazdu w Kaszczorku – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. – Autobusy linii nr 23 wróciły na stałą trasę. Jednocześnie zlikwidowany został objazd ul. Wieżową i Światowida.

Kiedy zakończy się przebudowa ul. Turystycznej? Według wcześniejszych zapowiedzi odcinek pomiędzy ul. Ligi Polskiej a granicą administracyjną miasta miał być gotowy pod koniec tego roku. Roboty są już na finiszu.

 W styczniu 2019 r. planowany jest odbiór drogi na całym przebudowywanym odcinku wraz z nowym rondem na skrzyżowaniu ul. Turystycznej, Ligi Polskiej i Księżycowej.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys