Twarde Pierniki bez trenera. Ivica Skelin odchodzi z drużyny

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Po rocznej przygodzie z koszykarzami Twardych Pierników Toruń żegna się chorwacki trener Ivica Skelin. Właśnie na taki czas opiewała umowa podpisana z władzami klubu.

O odejściu trenera klub poinformował w mediach społecznościowych:

REKLAMA

Umowa szkoleniowa trenera Ivicy Skelina i naszego klubu dobiegła końca. Po dobrym sezonie, którego jednym z głównych autorów był coach nie pozostało nam nic innego jak serdecznie podziękować i życzyć powodzenia na dalszej ścieżce kariery!

Podczas rocznej pracy chorwackiego trenera Twarde Pierniki ukończyły sezon zasadniczy Energa Basket Ligi na 7 miejscu i doszły do ćwierćfinału, w którym uległy Anwilowi Włocławek.

Ivica Skelin rozpoczął swoją karierę 20 lat temu w Belgii, gdzie przez 3 sezony pełnił funkcję asystenta w drużynie z prowincji Verviers-Pepinster. Największe sukcesy osiągał w lidze holenderskiej, w 2014 roku zdobył mistrzostwo, puchar i superpuchar kraju wraz z Donarem Groningen. rok później ponownie poprowadził zespół do zwycięstwa w pucharze Holandii. Był także selekcjonerem kadry narodowej Chorwacji w sezonie 2007/2008. Zanim trafił do Torunia, zajmował się drużyną KK Split, z którą zajął drugie miejsce w Pucharze Chorwacji.

Teraz Chorwat powraca do Belgii. Tam przez najbliższe dwa sezony będzie trenerem zespołu Telenet Giants Antwerpia, trzykrotnego zwycięzcy Pucharu Belgii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.