Twarde Pierniki przed dużym wyzwaniem. Przyjeżdża wicelider

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Polski Cukier Toruń przegrał u siebie w tym sezonie tylko raz. W środę Torunianie postarają się o to, by tej liczby nie zwiększyć. Nie będzie to jednak proste, bowiem do Torunia przyjeżdża wicelider z Warszawy.

Legia Warszawa spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze i zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, ustępując jedynie zespołowi z Zielonej Góry. Jednak od momentu odejścia do Francji Justina Bibbinsa drużyna ze stolicy przegrała dwa z trzech meczów.

REKLAMA

Torunianie są w odmiennych do Legionistów nastrojach. Koszykarze z Torunia podchodzą do tego spotkania po dwóch wygranych z rzędu. Legioniści natomiast mają za sobą dwie porażki. Obecnie podopieczni trenera Jarosława Zawadki zajmują w tabeli ósme, ostatnie gwarantujące grę w Play-offach miejsce.

Legia u siebie jest bezbłędna i wygrała wszystkie 9 rozgrywanych w roli gospodarza spotkań. Na wyjazdach jednak nie wygląda to już tak dobrze. Poza własną halą podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego wygrali trzy mecze, a przegrali aż pięć.

W pierwszym meczu tych dwóch drużyn w tym sezonie zespół z Warszawy był znacznie lepszy i wygrał 84:64. Wówczas najlepszymi strzelcami zespołu ze stolicy byli dwaj liderzy, którzy w trakcie sezonu opuścili ten klub – wspomniany już wcześniej Justin Bibbins, a także reprezentant Polski, Michał Sokołowski. Dla Torunian najwięcej punktów (16) zdobył Keyshawn Woods, a o jedno oczko mniej miał Damian Kulig.

Początek spotkania o godz. 15:30, a bilety na nie, wraz z kodem do transmisji w serwisie emocje.tv możecie kupić TUTAJ.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *