Tydzień Mózgu w Młynie Wiedzy

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Co roku na całym świecie organizowany jest Międzynarodowy Tydzień Mózgu. Toruńskie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy aktywnie włącza się w światową inicjatywę popularyzowania wiedzy o mózgu. Obchody w Toruniu zostaną zainaugurowane 16 marca.

Od 16 do 20 marca 2020 roku w Młynie Wiedzy zostanie zorganizowany “Tydzień Mózgu”. Osią obchodów będą wykłady, skupiające się na tematyce m.in. neuronauki, mózgowej pornografii, sztucznej inteligencji oraz funkcji poznawczych osób przewlekle chorych. Specjaliści poruszą także temat snów czy mitów neuropedagogicznych. Dla uczestników zaplanowane zostały bezpłatne pokazy i warsztaty.

Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek 16 marca o 10.00 w przestrzeni wystawy “Rzeka” wykładem “O niezwykłej relacji mózgu z muzyką”. O 18.00 odbędzie się z kolei wykład “Mity na temat snu, czyli o tym jak myśleć o śnie, żeby się wyspać”. Potem uczestnicy będą mogli wziąć udział w interaktywnych warsztatach, przygotowanych przez studentów psychologii i kognitywistyki.

Od 17 do 20 marca wykłady tematyczne będą rozpoczynały się o 18.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie obowiązują wcześniejsze zapisy, ale pamiętajmy, że liczba miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *