Tydzień pod znakiem bezpieczeństwa pieszych. Będzie spotkanie na Bydgoskim i debata KO

Box2 Polecamy Wiadomości
Fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności bezpieczeństwie pieszych rozmawiamy najczęściej od wypadku do wypadku. Może jednak coś się zmieniło i debata na ten temat na stałe zagości do Torunia? We wtorek rozmawiać na ten temat będzie Rada Okręgu Bydgoskie, a w środę debatę poprowadzą radni Koalicji Obywatelskiej.

Jako pierwsza na ten temat z radnymi oraz przedstawicielami Straży Miejskiej rozmawiać będzie Rada Okręgu Bydgoskie – jak zwykle we wtorek (12 marca) o godzinie 17.30 w Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Krasińskiego 45-47 (sala na I piętrze).

Oprócz prezentacji na temat bezpieczeństwa pieszych będzie i czas na rozmowę o rozwiązaniach czy uwagach, które Rada Okręgu Bydgoskie będzie mogła przekazać urzędowi miasta. Oprócz tego na spotkaniu wystąpić ma radny Paweł Gulewski z Koalicji Obywatelskiej ze swoim pomysłem dotyczącym lasku na Bielanach. Więcej informacji o spotkaniu pod tym linkiem.

Z kolei klub radnych Koalicji Obywatelskiej wygłoszenie wprowadzenia do środowego spotkania powierzył Maciejowi Krużewskiemu, radnemu, o którego facebookowych wpisach pisaliśmy niedawno.

Komenda Miejska Policji ma omówić pięć sytuacji z lat 2018 i 2019, gdzie to piesi zginęli w wypadkach samochodowych. Wśród zaproszonych panelistów znajdziemy Pawła Górnego z Bydgoszczy ze stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych oraz architekta Roba Trapnella, który przygotował raport o bezpieczeństwie (a właściwie niebezpieczeństwie) pieszych w naszym mieście.

Debata rozpocznie się w środę 13 marca o godz. 17 w kawiarni Wejściówka (pl. Teatralny 1).

O konieczności szerszej i stałej rozmowy o bezpieczeństwie pieszychpisaliśmy już w grudniu, po śmiertelnym wypadku przy ul. Grudziądzkiej. Kropla drąży skałę?

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *