Tylko dziś rano policjanci z Torunia ukarali mandatami 66 kierowców [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości
KMP Toruń przeprowadzało akcję pn.: Bezpieczna droga do pracy. Fot. nadesłane

Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami z grupy SPEED przeprowadzili dziś w godz. 4.00 – 8.00 na DK nr 80 akcję pn.: Bezpieczna droga do pracy. Mundurowi kontrolowali kierowców pod kątem trzeźwości, przekraczania dozwolonej prędkości czy korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Łącznie podczas porannej akcji toruńscy policjanci skontrolowali 73 kierowców. 66 z nich otrzymało mandaty – 65 za przekroczenie dozwolonej prędkości, a jeden z nich za niezapięcie pasów bezpieczeństwa. Wobec 9 kierowców zastosowano także pouczenia.

– Warto przypomnieć, że dzisiaj w godz. 14.00-17.00 będzie kontynuacja tej akcji pod nazwą “Bezpieczny powrót z pracy”. W związku z tym apelujemy do kierowców o rozważną i bezpieczną jazdę. Pamiętajmy, że dostosowujemy prędkość pojazdu zarówno do obowiązujących przepisów, ale także do warunków panujących na drodze.  Nie zapominajmy również o obowiązkowym używaniu pasów i fotelików bezpieczeństwa – informuje asp. szt. Agnieszka Lewicka-Wolsza z KMP w Toruniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.