Tylko Toruń patronuje. Szukamy miejsc na ławki i skwerki odpoczynku!

Box2 Polecamy Wiadomości
Fot. Wikimedia.

Dzięki Radzie Okręgu Chełmińskie torunianie dostaną zielony prezent. W zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego wygrał ich projekt – „Toruń miastem przyjaznym dla pieszego – 130 punktów odpoczynku oraz 26 zielonych skwerków relaksu”. Nasza redakcja również pomaga zazielenić miasto!

O co chodzi? Projekt zakłada, że każdy z 13 okręgów naszego miasta ma się wzbogacić o 10 miejsc, gdzie idąc do pracy, z przystanku czy zakupów piesi, a przede wszystkim osoby starsze będą mogły przysiąść na chwilkę w otoczeniu zieleni. Każde z 10 miejsc będzie wyposażone w ławkę i kompozycję zieleni (drzewa i krzewy lub donice z nasadzeniami) Założenie jest takie, by znalazło się tam, gdzie najczęściej chodzą ludzie. Oprócz tego w każdym z 13 okręgów mają się znaleźć “skwerki relaksu”. Tu już mają pojawić się leżaki lub fotele, kosz na śmieci i większa kompozycja zieleni oraz stojak dla rowerów.

Łącznie jest to aż 150 zielonych miejsc, które mogą upiększyć nasze miasto. Tylko Toruń objął patronatem tą akcję. Również i do nas można zgłaszać lokalizacje dla ławek. Wystarczy napisać maila do naszej redakcji na adres a.zglinska@tylkotorun.pl i wysłać adres lokalizacji wraz ze zdjęciem. Czekamy z niecierpliwością!

Warto wiedzieć:

Ławki muszą stawać na miejskich gruntach. Jak sprawdzić, czy dane miejsce jest zarządzane przez magistrat? Można to sprawdzić za pomocą miejskiej aplikacji – Posadź drzewo. Po najechaniu kursorem na mapę i kliknięciu pojawi się komunikat, czy dany teren należy do gminy. !

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *