Tymczasowy tramwaj i korekta rozkładu jazdy autobusu. MZK wprowadza zmiany

Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Od poniedziałku na torunian czekają kolejne zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Na odcinku od Motoareny do Pl. Rapackiego tymczasowo kursować będzie tramwaj nr 8. Jednocześnie zmienią się godziny przejazdu autobusu linii nr 53.

Tramwaj linii nr 8 przejedzie z Motoareny przez ul. Broniewskiego – Reja – Bydgoską – do tymczasowego przystanku przy Al. 500-lecia Torunia. Ruch tramwajów na odcinku od ul. Chopina do ul. Sienkiewicza będzie się odbywał wahadłowo po torze południowym. 

Kursy linii nr 8 odbywać się będą co 20 min. od godz. 4.47 (pętla Motoarena) do 22.27. Z pl. Rapackiego pojazd wyruszy o godz. 5.01. Ostatni kurs odbędzie się o godz. 22.41.

W związku z uruchomieniem nowej, tymczasowej linii tramwajowej zostanie wprowadzona korekta w rozkładzie jazdy autobusów linii nr 53, które z przystanku Reja będą odjeżdżać od godz. 4.42 do 22.42, natomiast z przystanku Odrodzenia od godz. 4.30 do 22.30, co 20 minut. Od przystanku Reja w kierunku centrum autobusy linii nr 53 i tramwaje linii nr 8 kursować będą przemiennie co 10 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *