Tysiące Świętych Mikołajów pobiegnie dziś ulicami Torunia. Gdzie pojawią się utrudnienia?

Polecamy Sport Wiadomości
Fot. Festiwal Biegów Świętych Mikołajów 2018

Czerwona fala biegaczy dziś (9 grudnia) wypełni ulice Torunia. Punktualnie o godz. 11 ruszy 16. Festiwal Biegów Świętych Mikołajów na trzech dystansach: 21,0975 km, 10 km i 5 km.

W niedzielę (9 grudnia) biegacze sportowcy wystartują z Rynku Staromiejskiego i, biegnąc ul. Szeroką, Rynkiem Nowomiejskim, ul. Warszawską, Fosą Staromiejską i al. Solidarności, dotrą Szosą Chełmińską do Barbarki, a następnie ruszą w kierunku Areny Toruń, gdzie zlokalizowana będzie meta.

REKLAMA

Z uwagi na wyłączenie z ruchu kilku głównych ulic miasta, przejazd przez centrum (między godz. 11 a 14) może być utrudniony.

“Trasa biegu została wytyczona ulicami: Rynek Staromiejski, Szeroka, Królowej Jadwigi, Rynek Nowomiejski, św. Katarzyny, Warszawska, Bulwar Filadelfijski, Bankowa, Fosa Staromiejska, Chełmińska, Aleja Solidarności, Szosa Chełmińska, Pawia, Barbarka, powrót ul. Szosa Chełmińska, Bema, meta Arena Toruń” – informują toruńscy drogowcy. “W czasie biegu mogą występować utrudnienia w ruchu. Apelujemy o ostrożność”.

Gościem specjalnym 16. edycji wydarzenia będzie Wanda Panfil-Gonzalez, polska lekkoatletka, zwyciężczyni maratonów w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Bostonie i w Nagoi w Japonii. Sportsmenka jest także dwukrotną olimpijką letnich Igrzysk – w Seulu w 1988 r. i w Barcelonie w 1992 r.

– Festiwal Biegów Świętych Mikołajów to nie tylko bieg, ale również masa niespodzianek i atrakcji towarzyszących – czytamy na stronie wydarzenia. – Jak co roku w okresie świątecznym toruńska starówka zamienia się w magiczne i klimatyczne miejsce, z którego już po raz 16. wystartuje 3 tys. mikołajowych biegaczy. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji będzie Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym będzie można zaopatrzyć się w niezbędne do organizacji świąt produkty.

Dziś w godz. 8-16 uczestnicy “Festiwalu Świętych Mikołajów” okazując swój numer startowy,  będą mogli korzystać za darmo z przejazdów komunikacją miejską na wszystkich liniach w granicach miasta.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: biegmikolajow.pl

Tagged