Ubywa słuchaczy Radia Maryja

Box1 Wiadomości
Fot. Adam Zakrzewski

Niedobre wiadomości dla ojca Tadeusza Rydzyka. Z opublikowanych właśnie danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że Radio Maryja w rankingu słuchalności spadło na 45 miejsce w kraju. Tymczasem rok temu ta toruńska rozgłośnia zajmowała miejsce 30.

Badania zostały przeprowadzone przez firmę Nielsen Audience Measurement na zlecenie KRRiT. W 2017 roku Radia Maryja słuchało 0,52 proc. wszystkich słuchaczy w Polsce, co dało średnią dobową na poziomie 33 tysięcy słuchaczy. W roku ubiegłym Radia Maryja słuchało na dobę około 10 tysięcy osób mniej.

Dla koncernu medialnego ojca Rydzyka to nie koniec kłopotów. Prezes spółki SPES (wydającego Nasz Dziennik”), Marcin Nowina-Konopka, w ubiegłym tygodniu powiedział na antenie TV Trwam, że jest “bardzo zaniepokojony decyzją sądu”, który odmówił zatwierdzenia porozumienia pomiędzy zarządem koncernu “Ruch” a związkami zawodowymi tej firmy. Dla wydawcy “Naszego Dziennika” kłopoty “Ruchu” oznaczają znaczny spadek przychodów oraz czytelnictwa.

-Jeśli nic by się nie zmieniło, to za niedługi czas nie będziemy w stanie wydawać „Naszego Dziennika”. Oznaczałoby to zniknięcie po 21 latach istotnego głosu w polskich mediach. Takie mamy zagrożenie, więc prośba do wszystkich czytelników o mobilizację – stwierdził w TV Trwam Marcin Nowina-Konopka.4 thoughts on “Ubywa słuchaczy Radia Maryja

  1. Wyniki są nieprawdziwe bo kto dotarł do tych słuchaczy, którzy nawet nie odbierają telefonu, ale słuchają radio Maryja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *