Uczelnia o. Rydzyka będzie kształcić lekarzy?

Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

W trakcie inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej marszałek Senatu Stanisław Karczewski stwierdził, że uczelnia w Porcie Drzewnym mogłaby w przyszłości kształcić lekarzy.

Karczewski był jednym gości sobotniej inauguracji roku akademickiego 2018/2019 w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.  Wzięli w niej udział także ks. abp. Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański i przełożony Warszawskiej Prowincji Redemptorystów o. Janusz Sok.

– Dzisiaj osiemnasty raz już rozpoczynamy – tak gości przywitał o. Tadeusz Rydzyk, założyciel uczelni. – Jak to szybko czas biegnie! Dokładnie w sobotę i dokładnie dwudziestego października osiemnaście lat temu była pierwsza inauguracja w świętego Jana Kantego. To była piękna sprawa. Tak żeśmy zaczęli.

Na inauguracji zostały odczytane listy m.in. prezydenta RP Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Marszałek Senatu podczas swojego wystąpienia podziękował za “stworzenie i rozwijanie tej wyjątkowej uczelni”. – Tutaj, w Toruniu, doskonale zdajecie sobie sprawę, jak ważne jest wiedzieć, dokąd jako naród i państwo zmierzamy – mówił do licznie zgromadzonych studentów i wykładowców.

W swoim wystąpieniu zauważył też, że rozmawiał z ministrem zdrowia o ewentualnej możliwości kształcenia lekarzy w WSKSiM. Uroczystości zakończyły się mszą w świątyni Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, której przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys