Uczniowie z Torunia walczą w europejskim konkursie. Można pomóc im wygrać

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Jakub Bobiński i Michał Peimel ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu biorą udział w Europejskim Konkursie Statystycznym. Przygotowali 2-minutowy film na temat “Środowisko i statystyki”. Walczą teraz o wejście do finału. Trwa głosowanie internetowe. W konkursie biorą udział także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego.

Do czwartku 28 kwietnia do północy można zagłosować, wchodząc na stronę: https://rejestracja.stat.gov.pl/GlosowanieEKS/Konkurs/. Jakub i Michał, uczniowie VIII klasy, którzy pracowali pod opieką dr Joanny Karłowskiej-Pik z Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, zajęli 1. miejsce w części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego w grupie uczniów szkół podstawowych. Teraz ich zespół pod nazwą “Froggers” rywalizuje o wejście do finału.

W konkursie bierze udział także ekipa “Alimarot” z I Liceum Ogólnokształcącego, walcząca w kategorii szkół ponadpodstawowych. Głosy internatów stanowią 50 procent oceny całego projektu, drugie tyle to decyzja jury. Z każdej kategorii po 2 najlepsze filmy zostaną zgłoszone do europejskiego finału konkursu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.