Ukradł auto ze stacji paliw na Szosie Lubickiej. Policjanci ruszyli w pościg

112 Box2 Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

W czwartek (11 kwietnia) ok. godz. 21.30 dyżurny policyjny otrzymał sygnał o kradzieży volkswagena LT na jednej ze stacji paliw przy Szosie Lubickiej. Od razu informacja o tym została przekazana do wszystkich patroli w mieście. Złodzieja udało się złapać na ul. Łódzkiej.

Jak doszło do tej kradzieży? Właściciel volkswagena lt wchodząc na chwilę na stację paliw przy Szosie Lubickiej, nie wyjął ze stacyjki kluczyków i nie zabrał z auta telefonu komórkowego.

36-letni złodziej z Warszawy wsiadł do samochodu i odjechał ze stacji benzynowej. Ok. godz. 21.30 o kradzieży pojazdu został zawiadomiony dyżurny policyjny. Natychmiast przekazał informację o skradzionym aucie i numerach rejestracyjnych wszystkim patrolom w mieście.

– Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Podgórz zauważyli poszukiwany pojazd na ul. Łódzkiej – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Natychmiast użyli sygnałów dźwiękowych i ruszyli za tym samochodem w pościg. Po krótkiej chwili doszło do jego zatrzymania.

Okazało się, że 36-latek od 2014 r. ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego Warszawa Praga Południe obowiązuje on do 2024 r.

Mężczyzna natychmiast trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości był notowany za groźby, posiadanie narkotyków, uszkodzenie mienia oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Teraz będzie odpowiadać za kradzież z włamaniem do pojazdu, naruszenie zakazu sądowego prowadzenia wszelkich pojazdów i niezatrzymanie się do kontroli. Sprawę prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo. 36-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *