Umer, Hołownia i Groniec. Po świętach rusza VIII Festiwal LULU Mariusza Lubomskiego

Kultura
fot. Marta Kowalska

Okres między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem też może być elektryzujący! Od 28 do 30 grudnia w Toruniu trwać będzie VIII Festiwal LULU Mariusza Lubomskiego. Na scenie, wraz z gospodarzem koncertów, wystąpią: Mirosław Czyżykiewicz, Magda Umer, Bogdan Hołownia, Siostry Łotry oraz Katarzyna Groniec.

Torunianie każdego roku wieńczą grudzień wspólnie z Mariuszem Lubomskim. Artysta od lat zaprasza widzów w niezwykłą podróż poprzez swoje muzyczne fascynacje.

REKLAMA

– W tym celu Lubomski przygotowuje repertuar najważniejszych utworów, które stanowią jego kreatywną drogę oraz zaprasza do udziału wyjątkowych artystów i przyjaciół, na tej drodze spotkanych – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. – Kameralna atmosfera i nastrojowe oświetlenie to sceniczna wizytówka artysty.

W piątek (28.12, godz. 18) Mariusz Lubomski zaprezentuje swoje utwory – zarówno te najnowsze, jak i te wszystkim nam dobrze znane.

Dzień później (29.12, godz. 18) na scenie wystąpi Mirosław Czyżykiewicz, pieśniarz, poeta i przedstawiciel piosenki literackiej. Do wspólnych wykonań zaprosi duet: Magdę Umer oraz Bogdana Hołownię.

Ostatni niedzielny koncert (30.12, godz. 18) spędzimy w towarzystwie multiinstrumentalnych Sióstr Łotry oraz Katarzyny Groniec z nową płytą „Ach!”

– Katarzyna Groniec opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie, ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy – opisują twórcy wydarzenia.

Bilety w przedsprzedaży dostępne są w cenie 40 zł, w dniu koncertu 50 zł. Kupić je można online:

oraz w klubie Lizard King (ul. Kopernika 3)

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *