UMK w światowej elicie. Po raz kolejny w prestiżowym rankingu

Wiadomości

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu po raz kolejny został ujęty w QS World University Rankings. Tegoroczna odsłona rankingu uwzględniła 1300 uniwersytetów. Celem rankingu jest umożliwienie kandydatom na studia racjonalnego wyboru uczelni oraz popularyzacja idei studiowania poza krajem ojczystym.

QS World University Rankings bierze pod uwagę 6 wskaźników: reputację w środowisku akademickim, prestiż absolwentów wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczbę cytowań oraz międzynarodową markę uniwersytetu, mierzoną liczbą pracowników z zagranicy i studentów spoza kraju. UMK znalazł się wśród 19 uczelni z Polski, uwzględnionych w rankingu.  Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został sklasyfikowany w przedziale 801-1000 wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem Wrocławskim i Politechnikami: Krakowską, Gdańską, Łódzką, Poznańską, Śląską i Wrocławską. 

A jakim światowym uczelniom przypadło w tym roku podium? Bez niespodzianki były to: Massachusetts Institute of Technology, University of Oxford oraz Stanford University i University of Cambridge.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *