UMK zmienia zdanie ws. egzaminów w sesji letniej. Odbędą się w trybie zdalnym

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W zeszłym tygodniu społeczność studencka UMK wystosowała petycję i list otwarty do rektora z prośbą o zmianę formy sesji letniej na zdalną. Argumentowali, że stacjonarne egzaminy zwiększą ryzyko zakażenia. Władze UMK przychyliły się do ich apelu.

Studenci w swojej petycji powoływali się na inne uczelnie wyższe, które wprowadziły rozwiązanie zdalnych egzaminów i podkreślali, że powrót na uczelnię w obecnej sytuacji jest nierozsądny. W ubiegłą środę Uniwersytet Mikołaja Kopernika jeszcze podtrzymywał swoje stanowisko ws. zorganizowania egzaminów stacjonarnych. Uczelnia zastrzegła jednak, że nie wyklucza żadnego rozwiązania i stale monitoruje sytuację epidemiczną.

27 maja Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu poinformował o zmianie swojej decyzji.

Zaliczenia zajęć w semestrze letnim oraz egzaminy w letniej sesji egzaminacyjnej, a także obrony prac dyplomowych będą odbywały się zdalnie, poza wyjątkowymi, uzasadnionymi przypadkami – zdecydowali rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn oraz rektor elekt prof. dr hab. Andrzej Sokala.

Od 1 czerwca zmieni się także funkcjonowanie uczelni. Wszystkie zajęcia prowadzone w formie zdalnej będą dalej przeprowadzane w taki sposób, do końca semestru. Wyjątkiem są zajęcia, które będą wymagały bezpośredniego udziału studentów; to właśnie z myślą o nich częściowo otwarte zostaną domy studenckie. Niektóre z tych zajęć zostaną przeprowadzone w miesiącach w wakacyjnych. Ośrodki wypoczynkowe UMK i Hotel Uniwersytecki ruszą od 1 lipca. Nadal wstrzymane będą jednak wszystkie wyjazdy zagraniczne, nie będą także odbywać się wydarzenia naukowe, kulturalne i sportowe.

Władze UMK przypominają jednocześnie o zachowywaniu środków ostrożności. Chodzi m.in. o noszenie maseczek w pomieszczeniach, ograniczanie liczby osób w budynkach i zapewnianie środków dezynfekcyjnych.

Tagged

4 thoughts on “UMK zmienia zdanie ws. egzaminów w sesji letniej. Odbędą się w trybie zdalnym

 1. Czysta hipokryzja ze strony studentów, podpisali petycje a osoby sygnatariusze owego apelu rozważają w tym momencie złożenie egzaminie w firmie tradycyjnej z obawy o swoje partykularne interesy. Władze wydziałów powinny wyegzekwować to, że osoby które w trosce o zdrowie SWOJE I BLISKICH zdecydowali się na apel do władz uniwersytety i złożenie podpisu. Niech teraz się zmierza z sesja zdalna. Nie można tolerować hipokryzji i partykularyzmu jednostek, które poprzez fasadowa troskę o zdrowie i życie chcą sobie ułatwić życie.

 2. Artykuł nie jest zgodny z prawdą, choć w sumie autorka pewnie nie zna realiów uczelni.
  Otóż: mnóstwo kierunków robi zajęcia tradycyjne, typu wykład, które były cały semestr zdalnie, a teraz dla rozrywki będą tradycyjnie.
  Egzaminy są już również zapowiedziane w czasie sesji, w formie tradycyjnej. Wiadomo, dużo zostało w formie zdalnej, ale równie dużo zostało nagle zmienione w tradycyjne, choć spokojnie można było je zrobić zdalnym.
  Mnóstwo studentów się zjedzie w następnych tygodniach, więc proszę nie pisać bajek. Oficjalne oświadczenie jedno, życie drugie. W rozporządzeniu jest mowa o zajęciach, które nie da się przeprowadzić zdalnie. Wykłady, cały semestr prowadzone online, nie zaliczają się do tego.
  Ogólnie zajęcia online to była kpina. UMK się chwali, jak to były super prowadzone, a wyglądało to często tak, że wykładowca wysłał jednego maila i nic więcej, bo jak pisal NIE MA CZASU i teraz wszyscy dostaną piątki. Wygadasz się, że wykładowcy nie robili nic? Powodzenia na obronie.

 3. Dotychczas jeden egzamin wiem, ze ma być przeprowadzony zdalnie, więc o czym w artykule mowa? Sesja ma się odbyć normalnie. Nikogo nie obchodzi zdrowie nasze albo najbliższych.

 4. Władze UMK na facebooku: Tylko zajęcia niezbędne, głównie kierunki medyczne, biologiczne itp., które wymagają kontaktu z studentem, opierają się na laboratorium.
  Władze UMK w rzeczywistości: nie lenić się, idioci, tylko przyjeżdżać na wykład, gdzie zobaczycie pięć slajdów, które równie dobrze można było pokazać online.

  WSTYD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *