Umowa na Toruński Rower Miejski podpisana

Box2 Wiadomości
Fot. archiwum

Umowa na Toruński Rower Miejski podpisana. Przygotowania do uruchomienia systemu rozpocznie firma BIKEU. Wartość czteroletniej umowy na TRM wynosi około 6,7 mln zł.

Do dyspozycji mieszkańców będzie 400 rowerów, rozmieszczonych na 40 stacjach w całym mieście. Dodatkowo pojazdy staną na 11 tzw. stacjach sponsorskich. Wypożyczenie rowerów oraz ich zwrot będzie  możliwy przez całą dobę i we wszystkie dni tygodnia.

Na stacjach rowerowych możliwa będzie rejestracja oraz płatność przy pomocy karty płatniczej. Podobnie, jak w latach ubiegłych, pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne.

– Niezbędne informacje dot. Toruńskiego Roweru Miejskiego znajdziemy na stronie internetowej – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD Toruń. – Firma BIKEU zobowiązała się do uruchomienia witryny, na której mieszkańcy znajdą m.in. regulamin TRM, formularz rejestracyjny, instrukcje korzystania i mapę systemu z naniesionymi stacjami TRM.

Operator stworzy także aplikację na urządzenia mobilne, która zapewni szybkie i bezpieczne dokonywanie opłat za korzystanie z rowerów. Przy jej pomocy mieszkańcy będą mogli zgłosić awarię stacji oraz rowerów.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *