Urodziny Radia Maryja w tym roku skromnie

Box2 Wiadomości
Tak wyglądały urodziny Radia Maryja w zeszłym roku. Fot. Łukasz Piecyk

Koronawirus pokrzyżował szyki organizatorom i tym razem do Torunia nie przyjedzie rzesza zwolenników Radia Maryja. “Jest pandemia i są ograniczenia, ale nie oznacza to, że nie będziemy świętować”, podkreśla jednak o. Tadeusz Rydzyk.

Do tej pory urodziny Radia Maryja organizowane były z wielką pompą. Wynajmowano Arenę Toruń i zapraszano czołowych polityków partii rządzącej. Na wydarzeniu w ostatnich latach pojawili się m.in. prezydent Andrzej Duda czy premier Mateusz Morawiecki. Tym razem plany musiały zostać zmienione.

Tegoroczne uroczystości będą przebiegać trochę inaczej niż dotychczas. Nie będzie w tym roku świętowania wielotysięcznej rzeszy w arenie toruńskiej. Jest pandemia i są ograniczenia, ale nie oznacza to, że nie będziemy świętować – deklaruje na stronie rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk.

W planach na piątek jest koncert, w sobotę zaplanowano w sanktuarium redemptorystów w Toruniu medytację i uroczystą mszę świętą, a we wtorek kolejną mszę – tym razem w Bydgoszczy.

Nie będzie nas wielu fizycznie, ale będzie nas bardzo wielu przy odbiornikach radiowych i telewizyjnych – podkreślał o. Tadeusz Rydzyk.

Wydarzenia mają być transmitowanie w TV Trwam.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *