Urząd Marszałkowski uruchamia mobilny punkt podawczy

Box2 Wiadomości Województwo box
Mobilny punkt podawczy stanął przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Z uwagi na trwającą epidemię, wiele instytucji zachęca do kontaktu drogą telefoniczną lub elektroniczną. Nie inaczej jest z Urzędem Marszałkowskim, który jednak – z myślą o zainteresowanych tradycyjnymi formami korespondencji – uruchomił mobilny punkt podawczy.

We wspomnianym punkcie, urzędnicy będą przyjmować i obsługiwać wszystkie adresowane do Urzędu Marszałkowskiego dokumenty w formie papierowej. Do urzędu trafiają liczne dokumenty, takie jak wnioski, pisma, oferty, petycje, zapytania i skargi, a większość z nich, przesyłana jest elektronicznie – za pomocą platformy ePUAP. Z kolei najczęstszym sposobem dostarczania wniosków o dofinansowania jest korzystanie z generatorów wniosków. Jest jednak także spora grupa osób, która dokumenty dostarcza osobiście. W takich przypadkach, przyjmowanie korespondencji odbywa się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, wynikających z sanitarnego reżimu.

Mobilny punkt podawczy ma być odpowiedzią na potrzeby takich osób. Wszystkie dokumenty adresowane do marszałkowskiej administracji będą odbierane bezpośrednio w nim – na placu Teatralnym, przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego. Punkt będzie w pełni wyposażony i przygotowany tak, aby przebywający w nim pracownicy urzędu mieli do dyspozycji komputery i telefony.

Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej o możliwościach wsparcia ze środków europejskich i aktualnych konkursów o dofinansowanie projektów unijnych, mają do dyspozycji regionalne punkty informacyjne funduszy europejskich. W województwie jest ich pięć, a kontakt z nimi można uzyskać mailowo lub telefonicznie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *