Urząd miasta będzie mieć nowe auto. Wynajmie je od… swojej spółki

Polecamy Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Urbitor – miejska spółka zarządzająca m.in. cmentarzami komunalnymi, dworcem Toruń Główny i Centrum Targowym Park – wynajmie urzędowi miasta kolejny samochód. Właśnie rozstrzygnęła przetarg w tej sprawie.

Wynajem aut osobowych dla urzędu miasta to tylko jedna z działalności, którą para się miejska spółka Urbitor. Komunalne przedsiębiorstwo zarządza także giełdą towarową, dworcem Toruń Główny i cmentarze. A że całkiem niedawno spółka wchłonęła Targi Toruńskie, pod swoimi skrzydłami ma też parkingi i Centrum Targowe Park.

18 grudnia Urbitor rozstrzygnął kolejny przetarg na wynajem długoterminowy samochodu osobowego. Będzie to kolejne auto, które miejska spółka następnie sama będzie użyczać urzędowi miasta. Scenariusz będzie taki sam jak w przypadku limuzyn, z których korzysta kierownictwo magistratu na czele z prezydentem Michałem Zaleskim.

– Przeprowadzone przez spółkę Urbitor postępowanie wynika z kontynuacji umowy z Urzędem Miasta Torunia, w ramach której dokonana będzie wymiana samochodu po amortyzacji – czytamy w odpowiedzi Urbitoru na nasze pytania o nowe auto, które trafi do urzędu miasta. – Koszt wynajmu to 2333,71 zł przez okres 36 miesięcy.

Do urzędu miasta tym razem trafi samochód marki Seat (2.0 TDI, 150 KM). W tej chwili Urbitor podnajmuje urzędowi miasta trzy samochody: seata (rocznik 2013) za 2,7 tys. zł netto miesięcznie, volkswagena (rocznik 2015) – 2,7 tys. zł netto miesięcznie oraz wspomnianą skodę (rocznik 2018) – 2,2 tys. zł netto miesięcznie.

Na tym na razie koniec. Urbitor i urząd miasta nie planują najmu kolejnych auto.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys