Urząd Miasta szuka chętnych do szycia maseczek

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Toruński Urząd Miasta poszukuje osób, które chciałby pomóc w szyciu maseczek ochronnych, niezbędnych w walce w koronawirusem. Zachęca jednocześnie, aby osoby z umiejętnościami szycia, przygotowały takie maseczki także dla członków swoich rodzin.

Osoby, które potrafią szyć i dysponują odpowiednim sprzętem oraz warunkami, mogą zgłaszać się do pracowników Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej. Zgłoszenia można wysyłać pod adresem: wzips@um.torun.pl.

Zachęcamy mieszkańców Torunia do szycia maseczek ochronnych, które mogą być wykorzystywane do bieżącego zabezpieczenia w codziennym funkcjonowaniu. Jeżeli ktoś posiada umiejętności szycia, dobrze, aby przygotował maseczkę także dla członków swojej rodziny czy sąsiadów. Nieformalne grupy mieszkańców i organizacje pozarządowe m.in. skupiające osoby starsze tj. Centra Aktywności Lokalnej, Centrum Integracji Społecznej organizują zajęcia dla osób przebywających w domach właśnie w formie szycia maseczek – co wypełnia czas i daje poczucie działania w kierunku walki z epidemią. Podmioty te poszukują osób, które mogą zaangażować się w to działanie – wyjaśnia Monika Ząbik z Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia.

Jest to szansa na  pożyteczne wykorzystanie wolnego czasu i solidarną  walkę z epidemią – dodaje Adrian Aleksandrowicz z Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia.

Na chwilę obecną chęć współpracy wyraziło już kilkanaście osób, posiadających maszyny do szycia.

2 thoughts on “Urząd Miasta szuka chętnych do szycia maseczek

  1. W Toruniu jest importer maseczek medycznych – Synoptis Industrial ul. Szosa Bydgoska 58, część grupy Neuca, myślę, że UM powinien się z nimi skontaktować. Nie wiecie co macie?

  2. Monika, recepcjonistko z citomedu , podziękowałas już teściowi za Załatwienie pracY W urzędzie miasta ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *