Uszkodzone schody ruchome na Dworcu Głównym. Co się tam stało?

Box2 Wiadomości
fot. Urbitor/dworzec.torun.pl

– W wyniku drobnego wypadku, do jakiego doszło podczas noworocznego szczytu, zostały uszkodzone schody ruchome w budynku głównym naszego dworca – informuje Urbitor, miejska spółka zarządzająca dworcem Toruń Główny.

Urbitor o uszkodzonej szybie balustrady schodów ruchomych prowadzących z tunelu do głównego hallu dworca poinformował na swojej stronie internetowej.

“W wyniku drobnego wypadku, do jakiego doszło podczas noworocznego szczytu, zostały uszkodzone schody ruchome w budynku głównym naszego dworca” – czytamy na stronie Urbitoru.

Co takiego tam się stało? Zapytaliśmy o to Adama Olendra, który odpowiada w Urbitorze za zarządzanie dworcem Toruń Główny.

Z tego, co zarejestrował monitoring na stacji, wynika, że starszy mężczyzna poruszający się o lasce próbował skorzystać ze schodów ruchomych. Inny mężczyzna zdecydował mu w tym pomóc. Sam jednak potknął się o nogi starszego mężczyzny lub laskę i razem upadli na bok, roztrzaskując szybę.

– Nic im się nie stało, bo prędko poszli na peron pierwszy, wsiedli do pociągu i pojechali – mówi Olender. – Najpierw zajęliśmy się zabezpieczeniem uszkodzonej balustrady, żeby nikomu nie stała się krzywda. Szkoda zostanie pokryta z ubezpieczenia. To był wypadek. Trudno ścigać kogoś za to, że się przewrócił.

Uszkodzona szyba to element sprowadzany na specjalne zamówienie. “Wszystkich zainteresowanych prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość” – pisze Urbitor. “Osoby z bagażami i osoby starsze prosimy o korzystanie z windy w holu głównym. Za utrudnienia przepraszamy”.

Naprawa schodów i ich ponowne uruchomienie może potrwać nawet ponad dwa tygodnie.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *