Utrudnienia dla pieszych i rowerzystów na moście. Znamy stanowisko MZD

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Remont mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to duże wyzwanie, nie tylko dla wykonawcy, ale także mieszkańców. Kierowcy zastanawiają się, jak na sytuację komunikacyjną wpłynie odstąpienie od budowy przeprawy tymczasowej. Z kolei piesi i rowerzyści narzekają na niebezpieczne warunki przejazdu.

Rowerzyści zwracają uwagę, że chodnik – który miał być dostępny dla niezmotoryzowanych mieszkańców miasta – jest zagrodzony przez wysokie rusztowania, co praktycznie uniemożliwia przejazd. Społeczny Rzecznik Pieszych w Toruniu informuje z kolei o zwężeniu jedynego dostępnego chodnika na moście o połowę. “Obecnie obowiązujące rozporządzenie w związku z wystąpieniem stanu epidemii nakazuje mijanie się pieszych w odległości minimum 2 m, tutaj zdecydowanie nie ma takiej możliwości, ponieważ szerokość chodnika wynosi około 1 m”, czytamy w mediach społecznościowych. Społeczny Rzecznik Pieszych w Toruniu apeluje, że utrzymanie ruchu dwukierunkowego na moście nie może odbywać się kosztem komfortu i bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Poprosiliśmy Miejski Zarząd Dróg w Toruniu o ustosunkowanie się do sprawy.

Utrudnienie dla ruchu pieszego i rowerowego występuje na odcinku 200 metrów, czyli na długości dwóch przęseł. Wykonawca przygotowuje w tym miejscu rusztowanie, niezbędne do przeprowadzania zaplanowanych prac antykorozyjnych. W celu zminimalizowania utrudnień dla pieszych i rowerzystów, roboty wykonywane są na krótkich odcinkach, a nie na całej długości jednocześnie – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD Toruń. – Przepraszamy za wszelkie niedogodności i apelujemy, aby w tym miejscu zachować szczególną ostrożność.

Tagged

2 thoughts on “Utrudnienia dla pieszych i rowerzystów na moście. Znamy stanowisko MZD

  1. He… 2m to na moście nie ma nawet jak nie stoją rusztowania, także słaby argument. Zresztą, mało kto się do dystansowania stosuje, już o maseczkach w komunikacji miejskiej nie wspominając.
    Remont, jak każdy remont, wiąże się z utrudnieniami. Trzeba to przeżyć i tyle. 1m na odcinku 200m to dość miejsca aby przejść, a im szybciej się remont skończy tym lepiej dla wszystkich.

  2. Rowerzyści jeździjmy wszyscy ulicą na moście ,jest ograniczenie do 30 km/h i żaden “kierowca” nie ma prawa jechać szybciej,więc powinniśmy czuć się bezpiecznie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *