Utrudnienia z rejestracją zgonu w urzędzie stanu cywilnego

Box2 Wiadomości
fot. Urząd Miasta Torunia

W sobotę (2 marca) nastąpią utrudnienia podczas rejestracji zgonu w Urzędu Stanu Cywilnego w Toruniu – informuje toruński magistrat.

Utrudnienia, które pojawią się w sobotę (2 marca), mają związek z wejściem w życie ustawy wprowadzającej e-dowody. Tego dnia aplikacja “Źródło” będzie niedostępna dla pracowników urzędów stanu cywilnego.

– Osoby zgłaszające w tym dniu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Toruniu zgon otrzymają uzupełnioną przez kierownika USC część karty zgonu przeznaczoną dla administracji cmentarza wraz z adnotacją o zgłoszeniu zgonu – mówi Iwona Krzywdzińska, p.o. kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Toruniu.

Zgłoszone w tym dniu zgony zostaną zarejestrowane w rejestrze stanu cywilnego po przywróceniu dostępności systemu, czyli w poniedziałek (4 marca), a osobom zgłaszającym zgon 2 marca niezwłocznie zostaną wydane z urzędu dwa odpisy skrócone sporządzonego aktu zgonu.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *