Uwaga! Czekają nas duże zmiany w organizacji ruchu na ul. Gałczyńskiego

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Na zlecenie toruńskiego urzędu miasta powstała nowa koncepcja organizacji ruchu na ul. Gałczyńskiego. W planach jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, przez co ma się zwiększyć liczba postojów.

O zmiany w organizacji ruchu na ul. Gałczyńskiego wnioskował w ubiegłej kadencji ówczesny radny Karol Wojtasik. W końcu na zlecenie magistratu powstała nowa koncepcja uwzględniająca wiele zmian na tej ulicy.

Właśnie ruszają konsultacje społeczne dotyczące zmian w organizacji ruchu na ul. Gałczyńskiego. Teraz z koncepcją będą mogli zapoznać się mieszkańcy Torunia i zgłosić do niej swoje uwagi.

Gałczyńskiego to ulica jednojezdniowa, znajduje się pomiędzy ul. Bema i al. 700-lecia Torunia. Aby wyznaczyć dodatkowe miejsca postojowe, zwiększyć przepustowość drogi i uporządkować ruch pojazdów, projektanci przygotowali propozycje projektowe – informują urzędnicy. –
W ramach konsultacji chcemy pokazać mieszkańcom zaplanowane zmiany i zebrać uwagi – jeszcze przed ich wprowadzeniem w życie.

Koncepcja zakłada, że na ul. Gałczyńskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na odcinku od al. 700-lecia do ul. Matejki. Ma też powstać nowy odcinek drogi łączącej ul. Tuwima z Gałczyńskiego jako ulicy dwukierunkowej. Co przyniosą proponowane zmiany?

Dzięki nim przybędzie ok. 40 miejsc parkingowych na ul. Gałczyńskiego i ok. 10 na łączniku między ul. Tuwima i Gałczyńskiego. Urzędnicy przekonują też, że poprawi się bezpieczeństwo ruchu.

W ramach konsultacji społecznych zaplanowano spotkanie. Odbędzie się ono 7 maja (wtorek) o godz. 17 w siedzibie TNOiK Dom Organizatora przy Czerwonej Drodze 8. Swoje uwagi do 17 maja można też zgłaszać, pisząc na adres: konsultacje@um.torun.pl.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *