Uwaga! Do końca 2020 r. nie będzie komisariatu policji na Rubinkowie

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od 4 kwietnia komisariat policji Toruń Rubinkowo zostanie przeniesiony do tymczasowej siedziby przy ul. Kociewskiej 22 (wejście od ul. Mlecznej). Ma to związek z kompleksową modernizacją siedziby policjantów przy ul. Dziewulskiego.

O konieczności gruntownej modernizacji siedziby komisariatu policji przy ul. Dziewulskiego na Rubinkowie i wydziału ruchu drogowego mówi się od wielu lat. To ostatni taki policyjny obiekt w Toruniu, który nie spełnia dzisiejszych standardów.

Co się tam zmieni? Praktycznie wszystko. W planach jest kompleksowy remont obiektu, który został wybudowany w 1985 r. Obejmie on m.in. wymianę instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, wymianę okien i drzwi.

Na czas prac – a te potrwają do końca 2020 r. – komisariat na Rubinkowie i wydział ruchu drogowego będą działać w tymczasowej siedzibie: przy ul. Kociewskiej 22 (wejście od ul. Mlecznej).

– W dniach od 1 do 3 kwietnia 2019 r. osoby, które pragną zgłosić bieżące sprawy proszone są o kontakt z policjantami z komisariatów na Śródmieściu (PCK 2) i Podgórzu (Poznańska 127/129) – mówi Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji.

Od 4 kwietnia zaś zacznie działać tymczasowa siedziba przy ul. Kociewskiej 22. Dojedziemy tam autobusami linii nr 14, 17, 28, 33 i 42. Nie zmienią się też telefony do obu jednostek i do dzielnicowych: tel. 56 641 25 70 (dyżurny komisariatu Rubinkowo) i tel. 56 641 21 80 (sekretariat wydziału ruchu drogowego).

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *