Uwaga! Do środy do godz. 6 silnie powieje

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

W Toruniu i powiecie toruńskim w ciągu najbliższej doby spodziewany jest silny wiatr – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prognozowane są porywy wiatru do 75 km na godz.

Do 24 października do godz. 6 będzie występować silny wiatr w Toruniu i powiecie toruńskim. IMGW ostrzega, że jego średnia prędkość wyniesie od 30 do 40 km na godz. – w porywach miejscami do 75 km na godz. Będzie to wiatr zachodni i północno-zachodni.

– Zachodni wiatr w porywach będzie osiągał prędkość do 65-70 km na godz. (na początku i pod koniec dnia będzie nieco słabszy) – prognozuje Rafał Maszewski, autor strony www.pogodawtoruniu.pl. – Na niebie dominować będą chmury, z których często popada deszcz. Zwłaszcza w ciągu dnia ciśnienie atmosferyczne będzie gwałtownie spadać.

Jeszcze silniej powieje na Wybrzeżu. Tam porywy zachodniego wiatru mogą osiągnąć prędkość do 90-100 km na godz. W środę ma się zmienić kierunek wiatru na północny i może pojawić tzw. cofka, czyli wtłaczanie wody z morza w ujściowe odcinki rzek i związane z tym podtopienia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys