Uwaga! Do Torunia zbliża się fala wezbraniowa. Co może znaleźć się pod wodą?

112 Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Dziś w Toruniu może zostać przekroczony stan ostrzegawczy wody w Wiśle, wynoszący 530 cm. W kolejnym godzinach poziom wody może osiągnąć stan alarmowy, czyli nawet 650 cm.

Fala wezbraniowa na Wiśle to efekt wielkich ulew na południu Polski. Fala kulminacyjna przeszła już przez Warszawę. Według prognoz hydrometeorologicznych dziś (28 maja) w godzinach wieczornych w Toruniu może zostać przekroczony stan ostrzegawczy wody w Wiśle, wynoszący dla naszego miasta 530 cm.

W ciągu kolejnych dni poziom wody w Wiśle może osiągnąć stan alarmowy, który dla Wisły w Toruniu wynosi 650 cm.

W tej sytuacji podtopieniu i częściowemu zalaniu mogą ulec najniżej położone tereny położone wzdłuż rzeki Wisły, w szczególności w rejonach działek na osiedlu Rudak, przy ul. Przybyszewskiego oraz w rejonie osiedla Kaszczorek. Prosi się właścicieli i użytkowników terenów zagrożonych zalaniem o zabezpieczenie swego mienia i inwentarza żywego – ostrzega toruński magistrat.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *