Uwaga! Dziś maraton w Toruniu. Będą liczne utrudnienia!

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay.com

Bieg ulicami Torunia (ale nie tylko) rozpocznie się w niedzielę (28 października) o godz. 9 na ul. Bema. Utrudnień możemy spodziewać aż do godz. 15.

36. Toruń Maraton rozpocznie się w niedzielę o godz. 9. Impreza potrwa do godz. 15. Biegacze wyruszą z ul. Bema w kierunku Szosy Chełmińskiej, Wymysłowa, Brąchnowa i Pigży, a następnie wrócą do Areny Toruń.

REKLAMA

START: ul. Bema przy Arenie Toruń (ulica), Toruń, ul. Szosa Chełmińska w stronę Różankowa (ulica, prawy pas), Różankowo (ulica), Świerczynki, skręt w prawo w ul. Graniczną w kierunku Kowrózka, Kowróz, skręt w lewo w ul. Świętego Floriana w kierunku Brąchnowa, Brąchnowo, ul. Niepodległości i ul. Lipcowa w kierunku Brąchnówka, Brąchnówko, ul. Zawiszy Czarnego w kierunku Warszewice, Warszewice, ul. Kasztanowa i ul. Kościelna w stronę Biskupic, Biskupice, ul. Świętego Jana i ul. Prosta w stronę Leszcza, Leszcz, skręt w lewo w ścieżkę rowerową w kierunku Świerczynek, Świerczynki (ścieżka rowerowa) w kierunku Różankowa, Różankowo (ścieżka rowerowa) w kierunku Torunia, Toruń, ul. Szosa Chełmińska aż do ul. Bema (ścieżka rowerowa). META: ul. Bema przy Arenie Toruń (ulica).

Oto lista utrudnień, które czekają nas w niedzielę w związku z tym wydarzeniem:

  • ul. Bema – pas jezdni przy Arenie Toruń będzie zamknięty „na sztywno” od skrzyżowania z Szosą Chełmińską do wjazdu na parking do Hotelu Meeting w godz. 6-15,
  • Szosa Chełmińska od skrzyżowania z ul. Bema do granicy miasta Torunia w kierunku Różankowa – zamknięty prawy pas (zgodnie z kierunkiem jazdy), który będzie systematycznie otwierany wraz z przebiegnięciem ostatniego zawodnika (utrudnienia od godz. 8.55 do 10 na granicy końcowej miasta Torunia),
  • autobusy linii nr 32 jadące w kierunku pętli “Przy Lesie” ominą ulice Matejki oraz Bema i pojadą ul. Kraszewskiego do ronda Hoffmanna.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys