Uwaga, kierowcy! Kolejne zmiany na ul. Turystycznej

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Turystycznej, Ligi Polskiej i Księżycowej. Oznacza to kolejne zmiany w ruchu na ul. Turystycznej. Którędy został wyznaczony objazd?

Ruszył kolejny etap przebudowy ul. Turystycznej. Drogowcy rozpoczęli dziś budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Turystycznej, Ligi Polskiej i Księżycowej. A to oznacza kolejne zmiany w ruchu.

– W związku z pracami nastąpią zmiany w organizacji ruchu – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Ruch tranzytowy na drodze wojewódzkiej nr 654 pomiędzy miejscowościami ościennymi – Złotorią, Silnem, Grabowcem a Toruniem zostanie skierowany na wcześniejszy objazd, ulicami: Na Przełaj-Szczęśliwą i Wieżową. Odcinek ul. Turystycznej od ul. Wieżowej do budowanego ronda będzie odcinkiem „ślepym”. Dojazd do cmentarza będzie utrzymany.

Podobnie będzie z odcinkiem ul. Księżycowej, fragment ten od skrzyżowania z ul. Światowida również będzie odcinkiem „ślepym”. Na przebudowanym odcinku ul. Turystycznej oraz na ul. Ligi Polskiej utrzymany będzie ruch lokalny (dojazdy do posesji, firm, lokali usługowo-handlowych) i komunikacja miejska.

– Z uwagi na trwające na całym odcinku ul. Turystycznej prace, kierowcy muszą się liczyć się z lokalnymi utrudnieniami – informuje Kobus-Pęńsko. – Wjazd na przebudowany odcinek od strony Drwęcy możliwy będzie tylko dla komunikacji miejskiej i osób dojeżdżających do posesji przy ul. Turystycznej i znajdujących się w jej bezpośrednim sąsiedztwie.

Linia nr 23 kursuje objazdem i zatrzymuje się na tymczasowych przystankach. Autobusy w obu kierunkach jeżdżą ulicami: Wieżową, Szczęśliwą i Światowida z ominięciem skrzyżowania ulic Turystycznej i Ligi Polskiej.

– Przystanek tymczasowy “Dożynkowa” w kierunku centrum został wyznaczony na ul. Dożynkowej przed ul. Światowida, a w kierunku Złotorii na ul. Światowida przed ul. Dożynkową – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. -. Przystanek “Wieżowa” w kierunku Złotorii zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na ul. Wieżową za skrzyżowanie ulic Turystycznej i Wieżowej.

Te zmiany w ruchu będą obowiązywać do końca listopada. Toruńscy drogowcy proszą kierowców o wyrozumiałość i o stosowanie się do oznakowania i korzystania z wytyczonych objazdów.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *