Uwaga kierowcy! Na Długiej zmieni się organizacja ruchu

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od piątku zmieni się organizacja ruchu na ul. Długiej. To efekt postępujących prac nad budową linii tramwajowej na osiedle Jar. Co się zmieni?

– Od 29 kwietnia odcinek ul. Długiej od Szosy Chełmińskiej do ul. Mohna zostanie dopuszczony do ruchu lokalnego. Możliwe będzie dotarcie nie tylko do posesji, ale także zapewniony będzie bezpośredni dojazd do ul. Mohna, przy czym należy się liczyć z krótkotrwałymi utrudnieniami w ruchu związanymi z robotami torowymi.  Zakończenie prac na tym odcinku wykonawca planuje w czerwcu 2022 r. – informuje Sylwia Derengowska, rzeczniczka toruńskiego MZK.

To jednak nie koniec. Kolejne zmiany są planowane już od 4 maja. Wtedy wykonawca linii tramwajowej przejdzie z zasadniczymi pracami drogowymi na odcinek ul. Długiej od Mohna do ronda Czadcy. Ten odcinek planowo będzie zamknięty do końca września.

– W tym czasie możliwy będzie tylko dojazd do posesji. Ruch poprowadzony zostanie objazdem: Trasą Prezydenta Raczkiewicza oraz Polną – dodaje Sylwia Derengowska. – Przepraszamy za utrudnienia. O kolejnych zmianach będziemy informowali na bieżąco z odpowiednim wyprzedzeniem.

fot. materiał MZK
Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.