Uwaga, kierowcy! Na Podgórnej ograniczyli prędkość

Box2 Wiadomości
Między ul. PCK a Grudziądzką obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km na godz. Pojawiły się też progi zwalniające. Fot. WG

Na ul. Podgórnej – w okolicach Szkoły Podstawowej nr 24 – zostało wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km na godz. Pojawiły się też progi zwalniające.

Jeszcze do niedawna na ul. Podgórnej – między Szosą Chełmińską a ul. Grudziądzką – obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km na godz. Dlaczego miasto zdecydowało się jeszcze zmniejszyć prędkość jazdy?

Z takim wniosek do komisji ds. organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego zwróciła się Szkoła Podstawowa nr 24. To grono, w skład którego wchodzą miejscy urzędnicy, drogowcy oraz przedstawiciele straży miejskiej i policji, pozytywnie zaopiniowało tę propozycję.

Ograniczenie prędkości do 30 km na godz. i montaż progów zwalniających ma poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku ul. Podgórnej. Takie rozwiązanie ma też zniechęcać kierowców do korzystania z ul. Podgórnej. Zmotoryzowani mogą znacznie szybciej przemieszczać się na linii północ-południe np. za pomocą średnicówki.

Jak oceniacie zmiany na ul. Podgórnej? Czekamy na Wasze komentarze.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *