Uwaga, kierowcy! Od dziś czekają nas zmiany w ruchu na ul. Chopina!

Box1 Wiadomości
fot. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu

Ruch samochodowy na ul. Chopina na odcinku od al. 500-lecia Torunia do al. Jana Pawła II został przeniesiony z jezdni na pas po rozebranym torowisku tramwajowym.

Utrudnienia na ul. Chopina mają związek z projektem tramwajowym w centrum Torunia. Obecnie prace są realizowane właśnie na ul. Chopina i Wałach gen. Sikorskiego. Na pierwszej z tych ulic – na odcinku pomiędzy al. 500-lecia Torunia a al. Jana Pawła II – zdarto już część asfaltu i rozebrano torowisko tramwajowe.

Dziś od godz. 9 – już po porannym szczycie komunikacyjnym – została zmieniona organizacja ruchu na ul. Chopina – na odcinku od al. 500-lecia Torunia do al. Jana Pawła II. Ruch samochodowy z obecnej jezdni został poprowadzony w śladzie zdemontowanego torowiska tramwajowego. Zostało ono przystosowane do ruchu poprzez wysypanie i utwardzenie frezowiną.

– Tak więc co do zasady, w stosunku do poprzedniej tymczasowej organizacji ruchu, nic się nie zmieni. Z ul. Chopina nadal, jak w poprzednim etapie, możliwy będzie wyjazd tylko w kierunku mostu – wyjaśnia Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

Obecnie na budowie trwa demontaż tablic systemu informacji pasażerskiej na przystanku tramwajowym “Plac Rapackiego” w obu kierunkach. Wykonawca ulepszył także podłoże na niektórych tymczasowych przystankach komunikacji miejskiej, na których wyłożył betonowe płyty.

– W najbliższym czasie przystąpimy do rozbiórki części drogowej ul. Chopina, demontażu słupów trakcyjno-oświetleniowych, rozbiórki starego chodnika bitumicznego i zaczniemy prace przy układaniu wodociągu w Wałach gen. Sikorskiego – mówi Wojciech Kulpiński,
kierownik budowy z firmy Balzola.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *