Uwaga kierowcy! Wraca nocne wahadło na moście Piłsudskiego

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Trwają prace na moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. Zakończyła się już rozbiórka chodnika od strony Bydgoskiego Przedmieścia, sfrezowano także na długości czterech przęseł nawierzchnię bitumiczną. Dziś w nocy rozpocznie się betonowanie płyty pomostu.

W dniach 20-24 lipca na moście Piłsudskiego pojawią się betonowozy, dostarczające mieszankę betonową. Wykonawca zaplanował w tych dniach betonowanie pyty pomostu. Prace będą wymagały wyłączenia z ruchu jednego pasa i wprowadzenia ruchu wahadłowego, dlatego będą prowadzone nocą, aby jak najmniej utrudnić ruch kołowy w tym miejscu. Zakończenie nocnych prac przewidywane jest na 24 lipca o 6.00 rano. Naprawa płyty betonowej i jej odpowiednie wyprofilowanie jest niezbędne, aby wykonać właściwe odwodnienie konstrukcji. W dalszej kolejności na płycie betonowej będzie układana warstwa izolacyjna i nowa nawierzchnia bitumiczna.

Jednocześnie trwają prace zw. z oczyszczaniem konstrukcji stalowej mostu i nakładaniem malarskiej powłoki gruntującej.

Tagged

1 thought on “Uwaga kierowcy! Wraca nocne wahadło na moście Piłsudskiego

  1. UWAGA!! Nocne wahadło na moście wróciło! Atakuje nocą! Kierowco – jedziesz a tu nagle wahadło może piżgnąć Cię w twarz. Miej baczenie!
    PS. rymowanka: noce wahadło – leśne …..?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *