Uwaga! Od jutra zmiany w MZK. Zostaną wprowadzone m.in. na wnioski mieszkańców

Box2 Wiadomości
Rozkłady jazdy w MZK Toruń. Przystanek MZK w Toruniu
Jedną ze zmian jest utworzenie nowej linii autobusowej nr 114 do Krobi. Fot. Łukasz Piecyk

Od niedzieli 1 maja 2022 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jedną z nich jest utworzenie nowej linii autobusowej nr 114 do Krobi. Poza tym tramwaje nocne zostaną zastąpione autobusami, zmienione zostanie oznaczenie linii nocnych i wprowadzone będą drobne korekty w rozkładach jazdy. Zmiany będą wprowadzone na wnioski mieszkańców oraz w efekcie działań własnych organizatora transportu zbiorowego.

Tramwaje nocne zostaną zastąpione autobusami, zmienione zostanie oznaczenie wszystkich linii nocnych oraz wprowadzone drobne korekty w rozkładach jazdy:

Materiał: nadesłany

Utworzona zostanie nowa linia autobusowa nr 114 do Krobi w gminie Lubicz. Autobusy kursować będą tylko w godzinach szczytu w dni nauki szkolnej na trasie: pętla Rubinkowo II (Dziewulskiego)- Wyszyńskiego – Konstytucji 3-go Maja – Ligi Polskiej  – Szosa Lubicka – Lubicz Dolny – Krobia. Przystanek przy ul. Ligi Polskiej będzie dodatkowym, oprócz pętli Rubinkowo II, punktem przesiadkowym dla pasażerów udających się do centrum miasta lub pozostałych osiedli Torunia. Z tego przystanku będzie można kontynuować podróż m.in. tramwajami linii nr 1 lub 5 do centrum miasta lub autobusami linii nr 16 i 31 na Wrzosy, autobusami  linii nr 25, 34 i 40  w kierunku Uniwersytetu, liniami nr 33 i 42 w kierunku ul. Mazowieckiej i liniami nr 29 i 44 w kierunku Podgórza.

Autobusy linii nr 114 nie będą obsługiwać przystanków Lubicz Osiedle i Bankowa w Lubiczu Górnym. W dni feryjne i w dni wolne oraz poza godzinami szczytu do Krobi kursować będą tak jak dotychczas autobusy linii nr 35. W związku z wprowadzeniem nowej linii nr 114 korektom poddane zostaną także rozkłady jazdy linii nr 35 i 30.

Zmieniony zostanie rozkład jazdy linii nr 11 w godzinach porannych w dni wolne oraz ostatni kurs linii nr 11 z pętli Koniuchy zostanie przesunięty z godz. 22:32 na 22:40 oraz z Czerniewic z 23:08 na godz. 23:14 i będzie wykonywany na skróconej trasie do Al. Solidarności i dalej do zajezdni trasą linii nr 10.

Kolejne zmiany w trasach przejazdu i numeracjach linii komunikacyjnych będą wprowadzane  w maju. Linie podmiejskie będą oznaczone trzycyfrowymi oznaczeniami. Linie autobusowe obsługujące teren Gminy Zławieś Wielka od nr 101, Gminę Lubicz od nr 111 a Gminę Obrowo od nr 121.

Zmienione rozkłady jazdy można znaleźć na stronie MZK Toruń.

Materiał: MZK Toruń

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.