Uwaga! Od jutra zmiany w ruchu na Szosie Chełmińskiej i ul. Watzenrodego

Box2 Wiadomości
Prace przy rewitalizacji linii kolejowej nr 207
Fot. ilustracyjne / Pixabay

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu przypomina, że od wtorku 19 kwietnia  wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie Szosy Chełmińskiej i ul. Watzenrodego. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. Co się zmieni?

Od wtorku 19 kwietnia ruch na odcinku Szosy Chełmińskiej od ul. Dekerta do ul. Bema będzie odbywał się jednokierunkowo w kierunku os. Wrzosy. Ruch w przeciwnym kierunku, tj. w stronę centrum, odbywać się będzie jednokierunkowo po nowo wybudowanym odcinku al. 700-lecia Torunia. W tym czasie będą tam prowadzone prace związane z budową torowiska wraz z uzbrojeniem podziemnym terenu i wykonaniem wschodniej jezdni al. 700-lecia Torunia. Planowany termin zakończenia tych robót to czerwiec, natomiast całość prac powinna zakończyć w sierpniu.

Na ul. Watzenrodego od 19 kwietnia zmieni się organizacja ruchu w rejonie wjazdu do centrum handlowego. Ruch kołowy od wysokości wjazdu do centrum w stronę ul. Hubego odbywać się będzie dwukierunkowo jezdnią północną. Wyłączony z ruchu zostanie jednokierunkowy odcinek ulicy Watzenrodego łączący nitkę północną i południową.

Kolejne zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną od 29 kwietnia. Odcinek ul. Długiej od Szosy Chełmińskiej do ul. Mohna zostanie dopuszczony do ruchu lokalnego, choć należy się liczyć z krótkotrwałymi utrudnieniami w ruchu związanymi z robotami torowymi.  Całkowite zakończenie realizacji prac na tym odcinku wykonawca planuje w czerwcu.

Z kolei od 4 maja wykonawca przejdzie z zasadniczymi pracami drogowymi na odcinek ul. Długiej od Mohna do ronda Czadcy. Planowane zamknięcie tego fragmentu potrwa do 30 września. W tym czasie możliwy będzie tylko dojazd do posesji. Ruch poprowadzony zostanie objazdem: Trasą Prezydenta Raczkiewicza oraz Polną.

Materiał: MZK Toruń

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.