Uwaga, pasażerowie! Znów w sobotę nie będą kursować tramwaje. Dlaczego?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W sobotę (13 kwietnia) od godz. 4.30 do 13.05 zostanie wstrzymany ruch tramwajowy między pl. NOT a pętlą “Elana”. Powód? Prace naprawcze torowisk i sieci trakcyjnej w ul. Przy Kaszowniku, Warneńczyka, Skłodowskiej-Curie i likwidacja przejazdu w ul. Przy Kaszowniku.

Przy okazji przebudowy pl. Chrapka i Przy Kaszowniku powstał tymczasowy przejazd dla aut przez torowisko tramwajowe – na wysokości dworca PKS. W sobotę ów przejazd zostanie zlikwidowany.

Tego dnia Miejski Zakład Komunikacji zaplanował też prace naprawcze torowisk i sieci trakcyjnej na trzech ulicach: Przy Kaszowniku, Warneńczyka i Skłodowskiej-Curie. Będzie się to wiązać z utrudnieniami.

– W sobotę (13 kwietnia) w godz. 4.30-13.05 zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na odcinku od pl. NOT do pętli “Elana” – informuje Paweł Trawiński, kierownik działu marketingu MZK. Zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 2 i 3.

Na odcinku wyłączonym z ruchu tramwajowego zostanie uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 52. Autobusy będą kursować co 15 minut na trasie: al. Solidarności – Odrodzenia (powrót Uniwersytecka) – Przy Kaszowniku – Warneńczyka – Kościuszki – Dworzec Wschodni – Skłodowskiej-Curie – Bukowa. Mają zatrzymywać się na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

Na trasie al. Solidarności – Motoarena będą kursować dwie linie tramwajowe nr 8 i 9. “Ósemka” pojedzie z Motoareny ul. Reja i Bydgoską do al. Solidarności i dalej do Motoareny ul. Czerwona Droga i Kraszewskiego, a tramwaje “dziewiątka” z Motoareny odwrotnie: ul. Kraszewskiego i Czerwoną Drogą do al. Solidarności i dalej do Motoareny przez ul. Bydgoską i Sienkiewicza. Obie linie będą jeździć co 15 minut.

Po godz. 13 zostanie wznowione kursowanie tramwajów linii nr 2 i 3: pierwszy tramwaj linii nr 2 z pętli “Motoarena” odjedzie o godz. 13.13, a z pętli “Elana B” o godz. 13.45, pierwszy tramwaj linii nr 3 z pętli “Reja” odjedzie o godz. 13.06, a z pętli “Wschodnia” o godz. 13.40. – Przepraszamy pasażerów za powstałe niedogodności – mówi Trawiński.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *