Uwaga, pasażerowie! Znów zmiany w komunikacji miejskiej

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dziś (8 lutego) tramwaje będą kursować objazdem w godz. 7-13. Skąd te utrudnienia? Wszystko przez naprawę sieci trakcyjnej na ul. Bema i roboty torowe na pl. Niepodległości.

To kolejne weekendowe prace związane z infrastrukturą tramwajową w naszym mieście. Są one prowadzone właśnie w soboty z uwagi na mniejszą częstotliwość kursów i mniejszą liczbę pasażerów.

Tym razem objęły one naprawę sieci trakcyjnej na ul. Bema i roboty torowe na pl. Niepodległości. Na odcinku od ul. Sienkiewicza do al. Solidarności ruch tramwajowy będzie wstrzymany między godz. 7 a 13.

– Tramwaje linii nr 1 i 2 w obu kierunkach kursować będą objazdem przez pl. Rapackiego oraz ulicę Bydgoską i Sienkiewicza (powrót przez ul. Reja) – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. – Na czas robót zmienione zostaną rozkłady jazdy linii nr 1, 2 i 5.

Tramwaje linii nr 1 z pętli “Uniwersytet” będą odjeżdżać trzy minuty wcześniej, a z pętli “Olimpijska” dwie minuty później. Składy na linii nr 2 z pętli “Motoarena” będą odjeżdżać dwie minuty wcześniej, natomiast “piątka” z pętli “Motoarena” jedną minutę później, a z pętli “Olimpijska” trzy minuty później.

Oto tymczasowe rozkłady jazdy:

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *