Uwaga, zmiany w ruchu na ważnej ulicy we wschodnim Toruniu!

Polecamy Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Od czwartku zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu na remontowanym odcinku ul. Ligi Polskiej – wykonawca na obu jezdniach udostępni prawe pasy ruchu, a zamknie lewe.

To kolejne zmiany w ruchu na ul. Ligi Polskiej, która jest remontowana między Szosą Lubicką a Konstytucji 3 Maja. Do tej pory mogliśmy się poruszać po obu jezdniach lewymi pasami, prawe były zamknięte. Od czwartku (8 listopada) będzie na odwrót – prawe pasy zostaną udostępnione, a na lewe wejdą drogowcy.

Co zmieni się w ramach remontu ul. Ligi Polskiej? Odnowione zostaną obie, dwupasmowe jezdnie, chodniki i zatoki autobusowe. Po obu stronach zostaną wydzielone asfaltowe drogi rowerowe.

W planach jest też wymiana oświetlenia i wykonanie odwodnienia jezdni. Dla poprawy bezpieczeństwa na wysokości ul. Witosa zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna.

– Obecnie wykonawca zerwał starą nawierzchnię chodników – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – W tym miejscu wykonywana jest podbudowa pod przyszłe ciągi pieszo-rowerowe. Na budowie spotkamy brukarzy, którzy ustawiają nowe krawężniki. Równolegle trwają prace rozbiórkowe.

Remont Ligi Polskiej pochłonie 4,3 mln zł, z czego 2,4 mln zł pochodzi z rezerwy subwencji ogólnej, czyli z budżetu państwa. Wykonawcą prac jest toruńska firma PBDI.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys