W 2019 r. zacznie się coś dziać wokół toruńskich dworców kolejowych

Box2 Polecamy Wiadomości

Od kilku lat mówi się o przebudowie i modernizacji dworców kolejowych Toruń Wschodni i Toruń Miasto. W przyszłym roku kolejarze mają rozpocząć realizację obu projektów.

Oba dworce – Wschodni i Miasto – czasy swojej świetności mają już daleko za sobą. Ich wygląd i funkcjonalność zupełnie odstaje od dzisiejszych standardów czy też tego, co pasażerowie mają do dyspozycji na dworcu Toruń Główny. Kiedy zmieni się oblicze obu stacji?

Ponad rok temu – w październiku 2017 r. – resort infrastruktury i budownictwa wraz z PKP przedstawiły program inwestycji dworcowych na lata 2016-2023. Wśród 189 obiektów dworcowych na liście znalazły się także – Toruń Miasto i Toruń Wschodni.

Przygotowania do modernizacji obu toruńskich dworców są w toku. Na razie jednak trudno mówić o konkretach. Z mapy inwestycji na stronie zmieniamydworce.pkp.pl możemy wyczytać tylko tyle, że oba projekty będą realizowane między 2019 a 2020 r. i że wkrótce PKP ogłosi przetargi na prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej.

W tym roku kolejarze zapowiadali, że oba projekty zostaną zakończone w IV kwartale 2020 r. Według szacunków modernizacje dworców mogą pochłonąć ok. 7 mln zł. Są to jednak kosztorysy sprzed wielu miesięcy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

3 thoughts on “W 2019 r. zacznie się coś dziać wokół toruńskich dworców kolejowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *