W aucie dostawczym znaleźli ponad tonę krajanki tytoniowej [FOTO]

112 Box2 Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Policjanci z posterunku policji w Złejwsi Wielkiej w kontrolowanym aucie dostawczym znaleźli ponad tonę krajanki tytoniowej. 25-latkowi , który ją przewoził, grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek policjanci z posterunku policji w Złejwsi Wielkiej na drodze krajowej nr 80 w okolicach Rozgart zauważyli dostawczego peugeota boxera. Zatrzymali auto do kontroli, bo jego kierowca przejechał na czerwonym świetle. Dokładnie sprawdzili ładunek, jaki przewoził.

– We wnętrzu pojazdu funkcjonariusze natrafili na worki wypełnione krajanką tytoniową – relacjonuje Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. – Jak się później okazało, w blisko 70 workach była ponad tona tytoniowej kontrabandy. 25-letni kierowca auta trafił prosto do policyjnej celi.

Według wstępnych po sprzedaży tego towaru należności Skarbu Państwa uszczupliłyby się o ponad milion złotych. 25-latek już usłyszał zarzuty związane z tzw. paserstwem akcyzowym z Kodeksu Karnego Skarbowego.

Prokurator zdecydował, żeby do zakończenia postępowania objąć go policyjnym dozorem. Mężczyzna nie może również opuszczać kraju i musi wpłacić poręczenie majątkowe. Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *