W cieniu wojny [FELIETON]

Opinie Wiadomości
Wojciech Klabun, Przewodniczący Klubu Radnych PiS w RMT

W ubiegłym tygodniu świat obiegły zdjęcia z terenów Ukrainy, z których wycofali się lub zostali wyparci Rosjanie. Bucza, Irpień czy Mariupol stały się dla społeczności międzynarodowej synonimami miejsc masakry ludności cywilnej – jak w przeszłości Sarajewo czy rzeź Woli.

Zbrodnie wojenne dokonywane przez dzikie hordy ze wschodu są wstrząsającym dowodem na starcie cywilizacji, które dokonuje się w tym momencie na terenach Ukrainy. Nikt zdrowo myślący nie może przejść obok nich obojętnie, mam nadzieję, że zarówno mocodawcy, jak ich wykonawcy zostaną osądzeni i przykładnie ukarani. Tym bardziej że rozmowy okupantów podsłuchane przez stronę ukraińską w sposób jednoznaczny wskazują na metodyczną, świadomą i cyniczną działalność Rosjan – którzy w ten sposób chcą złamać ducha narodu ukraińskiego.

REKLAMA

Niestety – z polskiego punktu widzenia – takie obrazy z historycznego punktu widzenia nie są niczym nowym. Żyją jeszcze Polacy pamiętający czasy II wojny światowej, podczas której radzieccy żołdacy dopuszczali się podobnych zbrodni wojennych.

Tym większego znaczenia nabierają decyzje Rady Miasta oraz Prezydenta Torunia – które to organy od samego początku agresji podjęły jednoznaczne działania w obrębie swoich kompetencji – zakończenie partnerstwa z Kaliningradem, wsparcie Łucka (nie tylko symboliczne, ale i również materialne), ulgi na przejazdy komunikacją miejską czy – już na najbliższej sesji Rady Miasta – przekazanie konkretnych kwot na pomoc uchodźcom. 

Pomagajmy w każdy możliwy sposób, bo dzięki temu oddalamy od naszych ukraińskich gości koszmary, których w ostatnim czasie doświadczali…

2 thoughts on “W cieniu wojny [FELIETON]

 1. …”rzeź Woli”?
  Kto tego dokonał?
  Na kim?
  Będzie postępowanie prokuratorów z krajów Unii Europejskiej w tej sprawie?
  Będzie?!

 2. …”przekazanie konkretnych kwot”…
  W formie pożyczki czy darowizny?
  Czy rząd lub prezydent ukraiński, przekazali już pieniądze na opiekę nad dziećmi
  i matkami ukraińskimi w Toruniu?
  Rząd lub przezydent ukraiński, interesują się losem swoich obywateli, łożą na ich utrzymanie i opiekę nad nimi?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.