W dawnym browarze powstanie luksusowy hotel [ZDJĘCIA]

Box1 Wiadomości
Fot. wizualizacja / Łukasz Piecyk

Na ul. Browarnej, w budynku po starym browarze, powstanie hotel. Marka Hilton Garden Inn stworzy na starówce obiekt, w którym znajdą się 132 pokoje, bar, restauracja, strefa fitness i dwie sale konferencyjne. Szczegóły inwestycji przekazał na wtorkowej konferencji prasowej m.in. autor projektu Adam Walczak i prezydent Torunia Michał Zaleski.

Zgodnie z harmonogramem, pierwsze prace ruszą na wiosnę 2020 r. Modernizacja obejmie nie tylko budynek dawnego browaru, ale także młyna parowego przy ul. Wielkie Garbary, wzniesionego w 1883 r.

 – Hotel Hilton podniesie atrakcyjność turystyczną zespołu staromiejskiego. Marka Hilton Garden Inn gwarantuje najwyższą  jakość. Inwestycję realizuje SATORIA Group – grupa, która ma szerokie doświadczenie przy budowie takich obiektów – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Jak wyjaśnił podczas konferencji prasowej Lech Fronckiel, wiceprezes PPI Polskie Projekty Inwestycyjne, szacowana wartość inwestycji to 60 mln zł.

– Posiadamy swoje hotele w Gdańsku, Krakowie, Warszawie i Augustowie. Niebawem dołączą do nich nowe obiekty, które budujemy w Łodzi i Olsztynie. W 2022 roku planujemy otworzyć hotel w Toruniu – podkreślił Fronckiel.

Jak wyglądać będzie obiekt po modernizacji? Hotel inspirowany będzie historią budynku. Wewnątrz zachowane i wkomponowane zostaną wszystkie elementy związane z dawną produkcją trunku.

– Wystrój będzie podkreślać jego przemysłowy klimat – zapewnia Adam Walczak, autor projektu.

Podobne plany dla obiektu znajdującego się przy ul. Browarnej 1 tworzone były już wcześniej. W 2006 r. budynek zakupiła spółka Polskie Pierze i Puch biznesmena Krzysztofa Mielewczyka. W jego planach było uruchomienie hotelu Hilton Garden Inn wraz z minibrowarem.

W 2013 r. Mielewczyk zginął w katastrofie swojego helikoptera, a właścicielem spółki została jego żona. Cztery lata później obiekt przy ul. Browarnej odkupiła od niej krakowska spółka Satorii – Polskie Projekty Inwestycyjne. Od miasta zaś przyległą do Starego Browaru kamienicę.

Z inwestorem, SATORIA Group, współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

1 thought on “W dawnym browarze powstanie luksusowy hotel [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *