W Dworze Artusa wystąpiły Poznańskie Słowiki

Box2 Wiadomości
fot. Lech Kamiński

Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej, znany pod nazwą Poznańskie Słowiki, wystąpił w ostatnią sobotę w Dworze Artusa. Okazją do koncertu były obchody jubileuszu 60-lecia kapłaństwa ks. Mariana Talaśki, kanonika honorowego kapituły katedralnej w Toruniu.

Poznańskie Słowiki są znane i cenione na całym świecie. Chór koncertował już między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, a także w praktycznie wszystkich krajach europejskich. Słowiki zaczynały jako niewielki chór chłopięco-męski, jednak na przestrzeni lat zwiększył znacznie liczbę wykonawców przez kilkadziesiąt lat działalności – najpierw pod batutą słynnego profesora, Stefana Stuligrosza, a dziś Macieja Wielocha.

Podczas toruńskiego koncertu chórowi towarzyszyli muzycy: László Rusznáka na skrzypcach, Piotra Niewiedziała na fortepianie oraz Macieja Bolewskiego na organach. Wydarzenie poprowadziła Elżbieta Szczurko. Było to zwieńczenie obchodów jubileuszu 60-lecia kapłaństwa ks. Mariana Talaśki, kanonika honorowego kapituły katedralnej w Toruniu oraz wieloletniego promotora polskiej kultury za granicą. Wcześniej tego dnia odbyła się w katedrze śś. Janów uroczysta msza św. z okazji diamentowego jubileuszu toruńskiego kapłana.

Przyjmij, dostojny jubilacie, najserdeczniejsze życzenia z okazji jubileuszu 60-lecia przyjęcia święceń. Tu jest wszystko, co cenisz i kochasz, a więc pamięć o Poznaniu i katedrze na Ostrowie Tumskim, gdzie w 1960 roku przyjąłeś święcenia, oraz kulturowy splendor rodzinnego Torunia – mówił prezydent Michał Zaleski podczas wieczoru koncertowego w Dworze Artusa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *