W garażu na Podgórzu znaleźli ponad 300 kg krajanki tytoniowej

112 Polecamy Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Podczas przeszukania garażu i samochodu na jednej z posesji na Podgórzu policjanci znaleźli worki z ponad 300 km krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Ile na tym mógł stracić Skarb Państwa?

W miniony wtorek toruńscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na jednej z posesji na Podgórzu znaleźli i zabezpieczyli ponad 300 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Worki z tytoniem ukryte były w garażu i samochodzie.

– Policjanci oszacowali, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 300 tys. zł z tytułu nieodprowadzonego podatku – mówi Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. – Mężczyźni już usłyszeli zarzut paserstwa akcyzowego z Kodeksu Karnego Skarbowego.

Funkcjonariusze postawili zarzuty dwóm mężczyznom w wieku 27 i 38 lat. Teraz grozi im wysoka grzywna i kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys