W Kaszczorku kończą budowę nowego parkingu. Tak się prezentuje [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Na finiszu jest budowa parkingu przy cmentarzu przy ul. Turystycznej. Do osób odwiedzających groby swoich bliskich zostanie udostępnionych ok. 80 stanowisk dla samochodów.

Nowy parking przy ul. Turystycznej powstaje w formule “projektuj i buduj”. Wykonawca wybrany w przetargu najpierw zaprojektował miejsca parkingowe, uzyskał niezbędne pozwolenia, a następnie zająć się budową.

– Połowa miejsc została wybudowana z kostki, reszta została wykonana z destruktu – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Pomimo że termin zakończenia prac przypada na połowę września, prace są już na ukończeniu.

Prac, które trzeba wykonać na parkingu, pozostało już niewiele. Wykonawca musi jeszcze zamontować oświetlenie. Projekt i prace budowlane pochłoną ponad 221 tys. zł.

W tym roku w Kaszczorku – w okolicach pętli przy Drwęcy – ma powstać kolejny parking, wchodzący w skład sieci parkingów park & ride. Znajdzie się tam 46 stanowisk dla aut.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *