W końcu powstał ten łącznik. Dzięki niemu łatwiej wyjedziemy z osiedla

Box2 Interwencje Wiadomości
fot. strona facebookowa radnego Michała Jakubaszka

Łącznik pomiędzy ul. Raszei a Konstytucji 3 Maja został oddany do użytku. Umożliwia łatwiejszy wyjazd spod III LO na ul. Konstytucji 3 Maja. Powstał dzięki zaangażowaniu radnego PiS Michała Jakubaszka.

Chodzi o krótkie połączenie pomiędzy ul. Raszei a Konstytucji 3 Maja. To jednokierunkowy odcinek, który umożliwia wyjazd z osiedla.

REKLAMA

Dzięki temu kierowcy już nie muszą kluczyć po ul. Bolta i Raszei, które są jednokierunkowe i czekać w kolejce na wyjazd z ul. Bolta na Wyszyńskiego, gdzie ustawiają się kolejki aut, utrudniające włączenie się do ruchu.

Usprawni to także obsługę osób dojeżdżających i wyjeżdżających spod III Liceum Ogólnokształcącego. W tę sprawę zaangażował się radny PiS Michał Jakubaszek, który jest mieszkańcem Skarpy i reprezentuje tę część miasta w toruńskiej radzie miasta.

Podczas budowy nie obyło się bez problemów. Prace na krótko zostały wstrzymane, gdy w listopadzie rozszczelniła się rura gazowa i trzeba było ewakuować pobliskie budynki oraz III LO.

Tagged

3 thoughts on “W końcu powstał ten łącznik. Dzięki niemu łatwiej wyjedziemy z osiedla

  1. Kto wpadł na ten pomysł? Dopiero zaczną się wypadki. Przecież to jest 50 metrów od świateł na skrzyżowaniu. Samochody, korzystające z tego łącznika będą wjeżdżały pod samochody mające zielone światło. A do tego wyjazd jest z górki. Jak to ułatwi wyjazd z osiedla? To jest na skraju sektora, gdzie stoi 1 budynek. Kto za to zapłaci? Dla wygody pana radnego zapłacą mieszkańcy innych sektorów.

  2. Kulson bzdury piszesz. Nie 50 metrów tylko około 200 metrów. Nie stoi 1 budynek, tylko kilka bloków, 3 wieżowce, 3 szkoły, przedszkole i biblioteka. Jeśli nie wiesz o czym pisać, to pisz pamiętniki.

    1. AntyKulson weź się zapisz do harcerzy, bo z orientacją w terenie, to u ciebie kiepsko. Dokładnie od sygnalizacji jest 55 metrów. 3 wieżowce rzeczywiście stoją w tym rejonie, ale 2 z nich mają bliżej i łatwiej do wyjazdu do sygnalizacji niż do łącznika. Jeżdżę w tej okolicy co najmniej 2 x dziennie o różnych porach, ale jeszcze ani razu nie widziałem, żeby ktoś z niego korzystał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.