W końcu w urzędzie miasta pojawi się system kolejkowy. W których jednostkach?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Magistrat przygotowuje się do uruchomienia systemu kolejkowego w kilku jednostkach. Chodzi o wydziały, który mają być powołane za kilka tygodni: wydział ewidencji i zezwoleń oraz wydział komunikacji.

Urzędnicy już rozpisali przetarg na uruchomienie systemu kolejkowego w kilku budynkach Urzędu Miasta Torunia. Firmy zainteresowane tym zleceniem mogą się zgłaszać do 6 maja. Na montaż systemów w magistrackich obiektach będą mieć trzy miesiące.

Gdzie pojawi się system kolejkowy? Planowany jest on w dwóch nowych wydziałach magistratu, które powstaną po podziale wydziału ewidencji rejestracji: w wydziale ewidencji i zezwoleń (Szosa Chełmińska 27) oraz wydziale komunikacji (Wały gen. Sikorskiego 25). W każdym z nich pojawią się trzy automaty biletowe, 19 wyświetlaczy stanowiskowych, trzy wyświetlacze grupowe i system przywołania głosowego.

Ponadto system kolejkowy zostanie zamontowany w wydziale spraw administracyjnych przy ul. Batorego 40 (system będzie składać się z dwóch automatów biletowych, trzech wyświetlaczy grupowych, 11 stanowiskowych i systemu przywołania głosowego).

Z tego udogodnienia skorzystamy też w dwóch punktach informacyjnych urzędu miasta – w Toruń Plaza (ul. Broniewskiego 90) i Atrium Copernicus (ul. Żółkiewskiego 15) – w każdym punkcie pojawi się po jeden automat biletowy i cztery wyświetlacze stanowiskowe.

Jak będzie to działać? Odwiedzający daną jednostkę urzędu będą pobierać przy wejściu bilet, na którym będzie wskazany numer w kolejce i szacowany czas oczekiwania na podejście do stanowiska.

Oprócz tego w wybranych jednostkach – np. wydziale komunikacji – będzie można także rejestrować swoją wizytę w urzędzie za pośrednictwem internetu. – Te udogodnienia zostaną wdrożone w ciągu kilku miesięcy – zapowiada Magdalena Stremplewska, rzecznik prezydenta Torunia.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *