W końcu zabrali się za tę ulicę. Koniec z wypadającą kostką

Polecamy Wiadomości
fot. Pixabay.com

Rozpoczął się długo oczekiwany remont ul. Słowackiego. Prace są prowadzone na 143-metrowym odcinku między ul. Lindego a Konopnickiej, gdzie od kilku lat był problem z wypadającymi kostkami brukowymi.

Ul. Słowackiego na tym odcinku była remontowana kilka lat temu. Niedługo po zakończeniu remontu mieszkańcy zaczęli zwracać uwagę na źle ułożony bruk. Niektóre kostki brukowe były luźne. Inne wypadały z nawierzchni. Drogowcy remontowali ten fragment doraźnie. Teraz przyszedł czas, żeby zrobić porządnie. 

Odcinek pomiędzy ul. Lindego a Konopnickiej został zamknięty we wtorek. Plac budowy przejęli pracownicy Toruńskich Wodociągów. Zaraz po nich wejdą drogowcy i zaczną układać podbudowę.

– Na podbudowie zostanie wbudowana wcześniej zdemontowana i posegregowana kostka kamienna – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Na czas prowadzonych prac ul. Słowackiego na odcinku od Klonowica do Lindego będzie ulicą dwukierunkową. Po jednej stronie (tam, gdzie znajduje się budynek MZK) zostaną zlikwidowane miejsca do parkowania. 

Prace kosztują 415 tys. zł. Wykonawcą jest firma Transbruk.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys